darkhackers Index

-----
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikiminew post

Share | 
 

 SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AtDhEu
webmaster
webmaster
avatar

Numri i postimeve : 204
Birthday : 03/03/1995
Join date : 28/06/2009
Age : 23
Location : ne CMD
Job/hobbies : Yu-Gi-Oh and football


MesazhTitulli: SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB   Thu Jul 09, 2009 2:37 amSAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB


Tani
veçse kemi filluar të përshtatemi me modulet 6GB dhe 12 GB në memorien
totale të sistemet tona të desktopit, por kapacitetet e këtilla
papritmas janë të vogla.
Kur krahasohen me modulet më të fundit 32GB (Gigabajt) të cilat i gatoi Samsung, edhe pse nuk janë të dedikuara për desktop.

Sipas
Samsung, ky është moduli i parë në botë 32GB DDR3 RAM, dhe është
krijuar në procesin 50 n,. Një total prej 72 Gb(gigabit) DDR3 janë
aranzhuar në një rresht prej nëntë pakove katërfishe të 16 Gb DDR3 në
secilën anë të modulit, duke rezultuar kështu me memorie totale prej 32
GB. Dhe përveç kësaj për të shtyrë para kapacitet më të lartë, Samsung
thekson se 32 GB RDIMM gjithashtu përmirëson xhirot për 20% dhe
konsumon më pak energji, 1.35V në krahasim me modulet e mëhershme 1.5V.

Nuk është thënë ende ndonjë fjalë mbi çmimin apo datën e paraqitjes në treg. /www,pcworld.al /
Komente
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.darkhackers-group.tk
 
SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
darkhackers Index :: darkhackers info :: Portali i forumit-
Kërce tek: