darkhackers Index

-----
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikiminew post

Share | 
 

 ANALISTËT: CHROME OS NUK DO TË SJELL ASGJË TË RE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rinori
s.moderator
s.moderator
avatar

Numri i postimeve : 52
Birthday : 07/05/2000
Join date : 30/06/2009
Age : 18

MesazhTitulli: ANALISTËT: CHROME OS NUK DO TË SJELL ASGJË TË RE   Sat Jul 18, 2009 1:45 amANALISTËT: CHROME OS NUK DO TË SJELL ASGJË TË RE
Disa nga analistet e TI'se nuk jane edhe aq optimiste per perfitimet qe mund te na sjell sistemi operativ, Chrome.

Edhe pse kompania Google në njoftimin e javës së kaluar ka informuar në lidhje me nxjerrjen e sistemit të ri operativ, lajmi nga shumica e vëzhguesve është marrë si një lajm i mirë dhe mundësi e re që do të ngris në një nivel të ri konkurrencën në tregun e sistemeve operative, disa analistë besojnë se kjo gjë nuk është e mirë.

Një nga pikëpamjet që mund të dëgjohet është se ky lajm nuk do të sjellë asgjë të re, sepse as Google as Microsoft nuk janë kompani që punojnë për përdoruesit, por vetëm për të ardhurat e tyre.

Sistemi i ri operativ nuk do të plotësojë një boshllëk për klientët, por vetëm do të vazhdojë politikën e Google-it, të cilen tani drejton ajo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
ANALISTËT: CHROME OS NUK DO TË SJELL ASGJË TË RE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
darkhackers Index :: darkhackers info :: Portali i forumit-
Kërce tek: