darkhackers Index

-----
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikiminew post

Share | 
 

 html code ne gjuhen shqipe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AtDhEu
webmaster
webmaster
avatar

Numri i postimeve : 204
Birthday : 03/03/1995
Join date : 28/06/2009
Age : 23
Location : ne CMD
Job/hobbies : Yu-Gi-Oh and football


MesazhTitulli: html code ne gjuhen shqipe   Fri Jul 24, 2009 2:09 pm

Shenjat / Tags Përshkrimi
<html>...</html> Definicion dokumentin në HTML, ky tag duhet të shkruhet në çdo fillim dhe përfundim të dokumentit
<title>...</title> Titulli i dokumentit
<head>...</head> Koka e dokumentit
<body>...</body> Trupi i dokumentit
<body bgcolor="XXXXXX"gt; Ngjyra e faqes të dokumentit ku XXXXXX është në hekzadecimal
<B>...</B> Texti më i trashë
<em>...</em> Tekst në italikë
<u>...</u> Tekst i nënvizuar
<font face=Emrin e shkronjave>...</font> Ndryshon llojin e shrimit
<font size=X>...</font> Madhësia e shkronjave ku X është një vlerë prej 1 deri në 7
<font color="#XXXXXX">...</font> Tekst me ngjyra ku XXXXXX është në vlerë hekzadecimale
<big>...</big> Teksti me shkronja më të mëdha
<small>...</small> Teksti me shkronja më të vogla
<center>...</center> Centron çdo element që është në këtë tag
<code>...</code> Teksti në formatin "kodë"
<br>...</br> Paragraf
<p>...</p> Paragraf me hapsirë
<p align=center>...</p> Paragraf i centrum
<p align=left>...</p> Paragraf i radhitur majtas
<p align=right>...</p> Paragraf i radhitur diathtas
<blockquote>...</blockquote> Paragraf i rikthym
<basefont>...</basefont> Llojin e shronjave
<cite>...</cite> Tekst i pjerrur
<marquee>...</marquee> Tekst që defilo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.darkhackers-group.tk
 
html code ne gjuhen shqipe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kongresi i Gjuhës Shqipe 1972-është i skaduar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
darkhackers Index :: Vbulletin :: Vbulletin-
Kërce tek: