darkhackers Index

-----
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikiminew post

Share | 
 

 qysh mi nrru ip per 20 secondaa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AtDhEu
webmaster
webmaster
avatar

Numri i postimeve : 204
Birthday : 03/03/1995
Join date : 28/06/2009
Age : 23
Location : ne CMD
Job/hobbies : Yu-Gi-Oh and football


MesazhTitulli: qysh mi nrru ip per 20 secondaa   Sun Aug 09, 2009 9:33 am

1 . shko te START masanej te RUN ? aty shtyp COMMAND dhe shtyp OK
tash ti ke hy ne msdos prompt
2 shkruaj ipconfig /release dhe preke ENTER
shkruaj EXIT dhe dil prej msdosit


shko tash ne MY NETWORK PLACES ku e keni LOCAL AREA CONNECTION , shko
me tastin e djatht mbi te dhe zgjedh PROPERTIES, tani nen GENERAL e
keni nje liste ku ju duhet te klikoni dy here mbi INTERNET PROTOCOL (
TCP/ IP ), pastaj nen GENERAL prekni USE THE FOLLOWIN IP ADRESS,
masanej jepni qardo numrash deri sa te mbushni rendin e pare, rendi I
dyte eshte automatic dmtth mbushet vet perderisa kaloni ne te me TAB,
masanej shtypni OK dhe pastaj prap OK,

Tani prap shkoni ne LOCAL AREA CONNECTION me tastin e djatht dhe tek
PROPERTIES dhe me pas tek INTERNET PROTOCOL ( TCP / IP ) por kesaj here
shtypni OBTAIN AN IP ADRESS MANUALY, pastaj shtypni OK dhe prap OK, dhe
tashme keni nje IP te re .
Me pak praktik kete gje mundeni me ba per 15 sekonda

KJO E NDERRON VEC ip DINAMIKE.

_________________
contact:atdheu.-@msn.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.darkhackers-group.tk
 
qysh mi nrru ip per 20 secondaa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
darkhackers Index :: Warez :: tutorials| Ebooks-
Kërce tek: